Раніше мені взагалі не доводилося працювати з блоговими платформами, а працював тільки з CMS, які орієнтовані на інформаційні сайти, або портали. Але ось, якийсь час назад, мені довелося [ads1] перенести 1 блог на інший домен. Я все почав робити по-старому (як в інших CMS), але у мене нічого з цього не вийшло, поки я не розібрався, що і як. Тому, я хочу поділитися з вами своїми не великими знаннями в цій галузі.

Насправді, при зміні домену практично в будь-якій відомій системі управління контентом, не винекне труднощів навіть новачкові. Але в цьому пості, піде мова про переїзд на інший домен, на найпопулярнішій у світі блогової CMS – WordPress. Якщо в інших CMS, досить зробити правку 1-2 конфігураційних файлів, то у WP, все трохи по іншому.

Будемо вважати, що ваше база даних вже завантажена на хостинг. Тоді нам доведеться, відкрити базу і зробити декілька запитів, через phpMyAdmin.

Взагалі, існує 2 способи, за допомогою яких, можна внести зміни в нашу базу.

 • На хостингу, через phpMyAdmin
 • На своєму комп’ютері, через текстовий редактор
 • Забігаючи на перед скажу, що мені більше подобається другий спосіб, тому, що він простіший і швидший. Але в будь-якому разі, потрібно знати обидва варіанти.

  Спосіб №1: правимо базу, через phpMyAdmin

 • Зайдіть в phpMyAdmin,  виберіть необхідну базу, натисніть на вкладку SQL і зробіть запит:
 • UPDATE wp_options SET option_value = REPLACE(option_value, ‘http://старый_домен.com’, ‘http://новый_домен.com’) WHEREoption_name = ‘home’ OR option_name = ‘siteurl’;

  Запит потрібно відредагувати під свої потреби. Замість тексту: старий_домен.com, пишіть домен з якого ви переносите, а замість новий_домен.com, домен на який переносите. Стандартне розширення таблиць у WordPress – wp, якщо у вас інше, то теж не забудьте виправити це.

  2. Далі зайдіть в Адмін панель вашого блогу і в меню: Налаштування-Загальні в полях, “Адреса WordPress” та “Адреса блогу”, пропишіть новий домен. Але, якщо у вас немає доступу в адмінку, то вам потрібно зробити, ще 2 запити:

  UPDATE wp_posts SET guid = REPLACE(guid, ‘http://старый_домен.com’, ‘http://новый_домен.com’);
  UPDATE wp_posts SET post_content = REPLACE(post_content, ‘http://старый_домен.com’, ‘http://новый_домен.com’)

  Теж не забудьте ввести відповідні правки у запит.

  Спосіб №2: вносимо зміни в базу даних, через текстовий редактор.

  Нам потрібно завантажити базу собі на комп’ютер і за допомогою текстового редактора типу Notapad ++,  замінити всі згадки старий домен на новий. Для цього, в редакторі натискаємо кнопку “пошук” , далі “замінити”,  в поле “знайти” , вказуємо старий домен, а в полі “замінити на”  – новий домен.

  Якщо ви переконалися в тому, що ви все правильно зробили, натискаємо кнопку “замінити все”. 

  Зберігаємо файл і завантажуємо на хостинг.

  Як бачите, для другого способу, потрібно зробити менше дій, ніж для першого. Хоча може комусь буде простіше все зробити першим способом.

  У цій статті ми розглянули, приклади перенесення WordPress на інший домен.

  Але можливо вас зацікавить стаття про те, як перенести сайт на WordPress на інший хостинг , то про це ви можете почитати ось в цій статті.

  Залишилися питання? Задавайте в коментарях.

  Зміна домену на WordPress
  Оцените

  Навігація записів

  Відключення посилань в Яндексі
  Як запустити Android додаток на комп’ютері