Створивши блог на WordPress, або на кокою інший популярній платформі, з часом до вас на сайт починає валитися спам просто промисловими обсягами (звичайно, якщо від нього не захиститься).

Як можна захиститися від спаму в коментарях?

 • Видалити форму коментарів взагалі (але це не завжди хороший вихід, так як якщо сайт коментують, це вказує пошуковикам на те, що він «живий»)
 • Видалити можливість додавати url коментар (як це зробив я. — поки, спамерам мій блог не цікавий)
 • Поставити систему «питання-відповідь», де ви ставите коментатору визначений не складне питання типу: назвіть столицю Росії? Як називається цей блог? В якому році розпався Радянський Союз і т. д. Це хороший спосіб, але не можу сказати, що на довго. Цей спосіб буде діяти до тих пір, поки «прогонщик» 1 раз вручну не відповість на ваше питання.
 • Скористатися стороннім сервісом типу reCaptcha — досить не поганий сервіс від Google. Після його установки спам зникне, або практично зникне.
 • Скористатися спеціальними плагінами для своєї CMS. Наприклад для WordPress хороші такі: Invisible Captcha («живі» користувачі не бачать цю каптчі, а ось боти бачать і на цьому попадаються) і Akismet.
 • І пам’ятайте одне: жодна система на 100% не захистить Вас від спаму, бо «що людина створила, то людина зможе зламати, або знищити». Але взявши на озброєння 1 з моїх варіантів, ви дуже рідко будете згадувати про спам.

  Захист від спаму на WordPress
  4.7 (93.33%) 3 votes

  Навігація по записах

  Як вести суперечку на Aliexpress
  Куди встановити форум сайту