При покупці нової клавіатури для свого комп’ютера, ми зазвичай звертаємо увагу на: колір, [ads1]кількість кнопок, форму, наявність підсвічування і т. д. Але насправді, куди важливіше параметр — за яким принципом працює клавіатура. Розрізняють 2 види клавіатур (які кардинально відрізняються один від одного): мембранна і механічна.

Мембранні клавіатури

Принцип роботи мембранної клавіатури полягає в тому, що при натисканні на клавішу, мембрана замикає контакт на платі і таким чином відбувається подача команди комп’ютеру. Це ті клавіатури, які найбільш поширені в даний час і вони є найдешевшими. Основні відмінності мембранної клавіатури, від механічної у тому, що термін її роботи в 3-4 рази менше, ніж механічною, а також потрібно натискати клавішу до кінця, щоб замкнути контакт.

Механічні клавіатури

Це досить дорогі клавіатури (так як кожна клавіша, це окремий механізм), які кардинально відрізняються за своїм принципом роботи, від мембранних. Принцип їх дії полягає в тому, що вони оснащені спеціальними размыкаемыми контактами, і мають чіткий тактильний хід (залежить від типу клавіатури), які спрацьовують, ще до того, як клавіша дійде до обмежувача ходу. Це дає певний комфорт при наборі великої кількості тексту і в іграх. Та й механічні клавіатури, більш надійні і довговічні в порівнянні зі своїми побратимами. Навіть при дуже довгому використанні такого типу клавіатури, у вас залишаться ті ж почуття при наборі, що було, коли ви тільки її купили.

Механічні клавіатури, в свою чергу поділяються на кілька типів, в залежності від того, за яким принципом спрацьовує механізм клавіш.

Cherry MX Black

Клавіатури з таким типом клавіш, вважаються одними з найкращими для ігор. Навіть при не великому натисканні клавіші вже спрацьовує.

Cherry MX Brown

Характеризуються не рівномірним натисканням і кліком при спрацьовуванні клавіші. Вони добре підходять як для ігор, так і для набору тексту.

Cherry MX Blue

Характеризуються не рівномірним натисканням, наявністю зворотного зв’язку і кліком при спрацьовуванні. Такі типи клавіатур, вважаються кращими для набору тексту. Для ігор вони теж підходять, але для наступного натискання клавіші, її доведеться повністю відпустити.

Cherry MX Clear

Характеризуються наявністю зворотного зв’язку і кліком при спрацьовуванні. Такі типи клавіш, ще називають жорстким варіантом Cherry MX Brown, з-за більш вираженого моменту натискання і більшого зусилля. Такі типи клавіш досить збалансовані, що дає комфортно набирати тексти і швидко повторно натискати клавіші в іграх.

Cherry MX Red

Характеризується рівномірним натисканням і тактильної зв’язком і відсутністю кліка. Технологія повторює MX Black, але зусилля натискання, помітно нижче. Такі клавіатури, дуже добре підходять для ігор, так як досить лише не великого дотику, щоб клавіша спрацювала. Але з іншого боку — мало приємні при наборі тексту немає зворотного зв’язку.

Razer Green Switch

Відносно нова розробка компанії Razer. Характеризується не рівномірним натисканням, наявністю зворотного зв’язку і кліком при спрацьовуванні. Такі клавіші є збалансованими і добре підходять для ігор і набору тексту.

Клавіатури з вигнутими пружиною

Характеризуються не рівномірним натисканням, наявністю тактильної зв’язку та кліком. Технологія відрізняється від представлених вище — при натисканні, пружина стискується і в певний момент момент згинається у бік, що приводить до спрацьовування молоточка, який натискає на мембрану.

Як ви бачите, існує кілька типів механічних клавіатур. А ось яку з них купувати — вирішувати вам, виходячи з того, для чого ви збираєтеся її використовувати. Але 1 можу сказати точно: з механічними клавіатурами набагато приємніше працювати, ніж з мембранними, але їх істотним мінусом є їх вартість, яка може бути далеко не кожному по кишені.

Яку купити клавіатуру: мембранну, або механічну?
4.8 (95%) 4 votes

Навігація по записах

Передача файлів між ПК і Android, через WI-FI
Робочий стіл на комп’ютері відображається боком