Schema.org –  це стандарт пошукової розмітки, який покликаний зробити Інтернет більш зрозумілим і структурованим. Підтримується пошуковими системами: Google, Yahoo і Bing з літа 2011 року.

Мета семантичної розмітки – допомогти пошуковим системам у видобутку та обробці інформації. [ads1]

Семантична мікророзмітка, вбудовується безпосередньо в html-код.

Якщо ви вже потрапили на цю сторінку, то ви швидше за все, вже знаєте про стандарт Schema.org, але поки не знаєте як вбудувати її у свій сайт на DLE .

Коли я вирішив зробити мікророзмітку, на одному зі своїх сайтів, який зроблений на CMS DataLife Engine, я зрозумів, що в Інтернеті немає зрозумілої інструкції про те, як це зробити на DLE.  Не те, щоб зовсім не було – є, але десь там щось написано, в іншому місці, щось написано, а щось потрібно самому думати. І ось я вирішив все це зібрати воєдино і написати не дуже великий пост з цього приводу.

Що ми постараємося розмітити:

 • Назви статей
 • Опис (description)
 • Ключові слова (keywords)
 • Час публікації
 • Кількість переглядів
 • Коментарі
 • Рейтинг.
 • Я знаю, що розмічати потрібно сам шаблон, (щоб при оновленні CMS, наша розмітка не пропадала), але мені не виходить в шаблоні розмітити опис і ключові слова. Тому я вирішив спробувати торкнутися файлів двіжка, так як сам дуже рідко його оновлюю.

  Йдемо у файл engine.php  і знаходимо там рядок:

  $metatags = <<після нього вставляємо:

  в цьому ж файлі замінюємо рядки:

  {$disable_index}

  на:

  {$disable_index}

  Тільки що ми розмітили опис і ключові слова нашого сайту. Для того, щоб перевірити чи все правильно зроблено, скористайтеся валідатором Гугла, або Яндекса.

  Далі йдемо у шаблон fullstory.tpl  і перед {date}, вставляємо:

  пред, {views}, вставляємо це:

  Тепер у нас розмічені, ще час публікації і кількість переглядів. З розміткою даного файлу, ми ще не закінчили, але ми повернемося до нього трохи пізніше.

  А зараз, давайте спробуємо розмітити коментарі .

  Відкриваємо файл:  comments.tpl  і в самому його початку, вставляємо:

  Далі, перед {author},  вставляємо це:

  перед {date},  це:

  Залишилося нам тільки розмітити рейтинг нашої статті, щоб в пошуковій видачі, наш сайт відображався з зірочками. Як це робити – я передумав писати, так як дуже добре це описали на одному досить відомому блозі. Тому я вважаю, що копіювати цей текст і вставляти в своєму блозі – немає сенсу. Ось пост, де описана процедура розмітки рейтингу статей.

  Ось так дуже коротко, я постарався описати, як вбудовується розмітка Schema.org на DLE.

  Як зробити мікророзмітку Schema.org на DLE
  5 (100%) 1 vote

  Навігація записів

  Видаляємо вірус на opencart
  Огляд смартфону Discovery V5