У цей не простий час, кожен заробляє як може. Хтось працює на заводі, хтось в Інтернеті, ще хтось за кордоном. Але є люди, яким не подобається ні 1 із цих варіантів роботи – вони не хочуть працювати. Працювати не хочуть, але їсти то хочеться. Ось тому такі люди шукають наживу, серед довірливих людей, щоб їх обдурити і себе цим забезпечити.

В останні десятиліття, розвиток Інтернеті дуже сильно пішов вперед. Тепер ним не здивуєш, навіть жителів маленьких сіл. Але на жаль, не досвідчені користувачі Інтернету не знають/не хочуть знати, як уберегти себе від шахрайства в глобальній мережі. А от у свою чергу, шахраї знають життєву мудрість, що “без лоха життя погане”  і цим користуються.

Далі, я хочу розповісти історію про те, як я став допомагати шахраям (сам цього не знаючи), в їх темних справах.

Власне, в Інтернеті я вже не перший рік і чув про різні способи шахрайства. Навіть були випадки, коли мене намагалися обдурити, тими способами про які я раніше вже чув.

Моя історія…

Займаюся я в житті різними справами: створюю і просуваю сайти, продаю електроніку, веду цей блог, а також надаю посередницькі послуги при купівлі/продажі електронних товарів (доменів, сайтів, акаунтів і т. д.).

Коли я тільки почав надавати послуги гаранта угод, на одному з форумів, до мене звернувся чоловік, який нібито хотів продати аккаунт на відомому форумі. Домовилися про те, що покупець покладе гроші на мою карту “Приватбанку”, а я цю суму (за вирахуванням свого %, переведу продавцю). Листування з продавцем і покупцем, буде вестися, в Скайпі.

Списалися ми в Скайпі і там я дав № своєї банківської картки на яку покупець повинен був покласти гроші. Якщо я не помиляюся, то на другий день, мені гроші надійшли на карту і людина відписалася в скайпі, що готова почати операцію. Сюди ж в чат запросили “покупця”. У мене відразу виникло відчуття, що щось не так у цій угоді, оскільки акаунт був взагалі звичайним, але мене продавець запевнив, що в нього на цьому форумі працює знайомий, який може “клепати” акаунти з преміум функціями – я повівся. Після цієї Фейкові продажі, мене попросили перевести гроші на QIWI гаманець (мені потрібно було поміняти гроші з Привату і в рублях перевести на гаманець продавця, що я і зробив).

Друга угода, була дуже схожа, але вже з аккаунтом на іншому сайті. Цей акаунт, у мене теж викликав підозру, але угоду все таки провели.

Аж потім, коли сказали, що скоро буде угода набагато більші 2-х попередніх, я почав аналізувати “що до чого”.

І ось до якого я прийшов висновку:

Шахраї виставляють в Інтернеті товари, які вони нібито хочуть продати, але цих товарів насправді у них взагалі немає. А ось людина, яка дійсно хоче купити даний товар, списується з шахраями і домовляється про покупку. Після чого, шахрай дає покупцеві № моєї карти (яка відкрита на мої паспортні дані), для оплати товару. Я в свою чергу, міняю ці гроші на QIWI і переказую їх на анонімнний гаманець шахраїв в даній системі. В даному випадку, шахрай/шахраї не залишає ніяких слідів про себе, і все виглядає так, як ніби я обманув покупця.

Як я остаточно переконався в тому, що це шахрайська схема?

Коли ми проводили другу “угоду”, то покупець переводив гроші, не через термінал самообслуговування (як у першому випадку), а через Інтернет банкінг, де в примітці вказав, що це оплата за товар на такій-то дошці. Коли я відкрив цю дошку, то виявилося, що там продавалося зовсім інше (Не аккаунт, не профіль), а реальний товар.

Після цього, я трохи нервував думаючи, що покупці можуть написати заяву в міліцію. Але максимум, що мені б загрожувало в даній ситуації, це те, що довелося б повернути всі гроші, які я вже переказав шахраям. Довести те, що я когось обманював – ніхто б не зміг, тому, що я з покупцем не переписувався і його не обманював. Але Слава Богу, все обійшлося. Після цього випадку, я вже більш уважно ставлюся до подібних “угод”.

Так, що хлопці і дівчата будьте уважні в мережі і перевіряйте кому ви переводите свої гроші. Найкраще, замовляйте товар, з оплатою при отриманні. Це хоч дорожче, але ви отримаєте те, що купували. Як говорить народна мудрість: краще синиця в руках, ніж журавель у небі.

Як я став співучасником шахраїв
5 (100%) 4 votes

Навігація записів

Ваш телефон було заблоковано МВС
Передача файлів між ПК і Android, через WI-FI