Як можливо багато хто знає, 15 квітня поточного року в Мінську було анонсовано новий алгоритм Яндекса – Мінусінськ.  Який спрямований на боротьбу з покупними посиланнями. У самому Яндексі говорять, що вони [ads1] турбуються про вебмайстрів, щоб ті замість покупки посилань, інвестували гроші в поліпшення сайтів.

Так згідно з доповіддю Олександра Садовського, вже з 14 травня буде включений цей алгоритм і сайти, які купують посилання, будуть дуже сильно знижені у видачі пошукової системи.

Також в Яндексі обіцяють, що якщо ви знімете покупні посилання до 14 травня, то ваші сайти не будуть знижені у видачі (так сказати амністія).

Чи варто знімати покупні посилання, чи ні? Як це робити?

Знімати чи не знімати покупні посилання, це особиста справа кожного оптимізатора. Зі зняттям орендованих посилань, не виникне жодних проблем. Так як їх усіх, можна відключити в один момент. Але, тут розумієте, яка справа:

 • Якщо ви знімете ці посилання, то вони в будь-якому разі будуть, ще враховуватися, оскільки Яндекс, не встигне, ще проіндексувати всі сторінки на яких розміщені посилання на ваші проекти.
 • Як відреагує на зняття цих посилань Гугл? Чи не впадуть у вас позиції в цій пошуковій системі? Тут потрібно дивитися на трафік з Гугла і приймати рішення: чи готові ви, в разі чого, його втратити.
 • Боюся, що за швидке зняття посилань, Yandex і Google, можуть вас покарати (хоч і обіцяно було зовсім інше). Так як у цьому випадку, ви 100% спалили, те, що ви купували посилання.
 • Вічні посилання, не так просто зняти. Якщо ви купили кілька сотень таких посилань, то вам доведеться зв’язуватися з кожним вебмайстром і просити про зняття посилання.
 • А тепер про те, як я ставлюся до цих “новацій”.

  Я не вірю в те, що від посилань можна відмовитися зовсім. Я розумію, що є таке поняття, як: поведінкові фактори і т.д. Але звідки взяти той трафік, щоб пошукова система, проаналізувала наскільки хороші, чи погані у вас поведінкові фактори. Тим більше цитування – це основа основ Інтернету. Як то кажуть: все починається із посилання. 

  Я думаю, що посилання, (як і після торішнього “відключення”  Яндексом), продовжуть працювати. Просто не потрібно посилання купувати пачками на автоматичних біржах. Якщо і купуєте посилання, то тільки з хороших майданчиків і не сотнями, тоді все буде добре у вас і ваших проектів. Я наприклад, взагалі противник покупки посилань.

  Висновки. Якщо у вас багато орендованих посилань – починайте потрохи їх знімати. Але як я вже казав, не знімайте всі відразу, так як ви можете нашкодити сайту в обох пошуковиках. Вічні посилання – я б взагалі не знімав. 

  Замість того, щоб витрачати багато грошей на посилання, які швидше за все не принесуть користі, а можливо і нашкодять сайту в майбутньому, подивіться, чи добре виглядає ваш сайт на різних пристроях, купіть SSL-сертифікат – це точно не зашкодить.

  Успіхів у просуванні !!!

  З повагою, Іван

  Відключення посилань в Яндексі
  Оцените

  Навігація записів

  Відгук про програму Add2Board
  Зміна домену на WordPress