Людині який вирішив створити свій блог, інформаційний сайт, або сайт фірми знадобиться придбати доменне ім’я. Але їх в даний час скільки існує, що у новачка голова обертом йде від незнання що вибрати.

Найбільш популярні в даний час доменні зони: .com, .org, .net, ru, .info, .biz, com.ua і так далі.

Те, що я перерахував це лише кілька штук доменів, які найчастіше використовують в Рунеті. Взагалі доменних зон існує кілька десятків (якщо не сотня).

Доменні зони, поділяються на 3 групи:

 • Міжнародні
 • Національні
 • Регіональні
 • Міжнародні — це доменні зони такі як: .com, .net, .org, .info, .biz та інші. Вони підходять для міжнародних сайтів, або для сайтів, які орієнтовані на декілька країн одночасно. Але, якщо ви зареєструєте такий домен для сайту, який орієнтований на 1 країну — нічого страшного. Ці домени, як правило дорожче коштують, ніж національні і регіональні.

  Національні — до таких доменів відносяться: .ru, .by .com.ua, .ua, .kz. Домен в такий доменній зоні, говорить про те, що цей сайт орієнтований на конкретну країну:

  • .ru — Росія
  • .by — Білорусь
  • .com.ua, .ua — Україна
  • .kz — Казахстан

  Кожна країна має свій домен.

  Якщо ви хочете створити сайт на національному домені, то вибирайте ту національну доменну зону, з якої країни ви думаєте отримувати найбільший трафік.

  Регіональні — це як правило домени, регіонів країни, для України: .kiev.ua, dn.ua, .lviv.ua і т. д. Створюйте сайт в цій доменній зоні, якщо ваш сайт орієнтований тільки на 1 певну область і ви не плануєте розширюватися. Якщо ж ви плануєте в майбутньому розширювати свій бізнес, то краще відразу купуйте домен в національній або міжнародної доменній зоні.

  Ось я вам і розповів основні нюанси по доменних зонах. Але пам’ятайте одне: Вам вирішувати, в якій доменній зоні реєструвати домен для свого проекту, я тільки розповів, як я використовую доменні зони для різних користувачів.

  Вибір доменної зони
  5 (100%) 1 vote

  Навігація по записах

  Платне тестування видачі в Яндексі
  Правильний вибір хостингу