Операційна система для смартфонів і планшетів Android, настільки популярна, що її популярність можна порівняти хіба з популярністю ОС для комп’ютерів – Windows. Ну і на чужій популярності, намагаються нажитися різного роду шахраї.

Нещодавно мені друг приніс смартфон, в якому після включення і введення графічного ключа, на цілий екран з’являється банер, такого типу:

Цитата:

Ваш телефон був заблокований за перегляд порнографії, а саме сцен згвалтування, зоофілії, педофілії та інших збочень.

Для розблокування вам необхідно сплатити штраф! Для оплати, дотримуйтесь наступних інструкцій:

Щоб розблокувати ваш пристрій, вам необхідно сплатити штраф у розмірі, зазначеному нижче.

 • Знайдіть найближчий термінал поповнення рахунку “non -stop24”, “i-box”, “easypay”.
 • Знайдіть “W1 Wallet One” або “Єдиний гаманець” в розділі електронні гроші або в пошуку.
 • Введіть номер гаманця – 132447325807
 • Внесіть “300” гривень.
 • Натисніть “Оплатити”
 • Після оплати, після 24, ваш пристрій автоматично розблокується!

  У разі не сплати, ваш пристрій, буде заблоковано назавжди, всі дані будуть передані в СБУ і на вас буде заведено справу за статтею 301 КК України (Ввезення, виготовлення, збут, розповсюдження порнографічних предметів).

  Це була приведена цитата, з зображень вище. Що найсмішніше в цьому вірусі, так це те, що шахраї змогли написати такий вірус, а от текст без помилок – ні.

  Коли з’являється такий банер, ви вже не можете ніяк використовувати свій пристрій, так як не працюють сенсорні кнопки і сам сенсор. Навіть кнопка виключення не працює. Для того, щоб вимкнути гаджет, потрібно витягнути акумулятор.

  Ясна річ, що люди не повинні вестися на такі “розводи”, але довірливих людей багато, тому шахраї на них наживаються.

  Що робити в цьому випадку?

 • Найголовніше не панікувати і не бігти в поліцію з’ясовувати, “що це таке”.
 • Ні в якому разі нічого нікому не платити, тому, що навіть після оплати, ніхто і нічого вам не розблокує (такі випадки відомі).
 • Як зняти це блокування?

  Тут є 3 способи:

 • Цей варіант підійде тим, для кого не мають цінності файли та документи на телефоні. Для цього просто скидаємо смартфон/планшет, до заводських налаштувань (в Інтернеті є багато інструкцій про те, як це зробити не заходячи в меню смартфона). Після того як ви скинете ваш пристрій до заводських налаштувань, цей банер зникне.
 • Якщо на вашому пристрої зберігається цінна інформація, існує інший спосіб, який дозволить зберегти всі цінні файли.  Нам потрібно завантажити телефон в безпечному режимі (як це робиться, ви також можете знайти в Інтернеті, так як способи різні для різних версій ОС). У цьому режимі, завантажуються тільки ті програми, які йдуть в стандартній збірці вашого Android-пристрої. Відповідно і вірус теж не завантажиться. Після того, як ви переконалися, що вірус не завантажився, заходимо в Play Market і качаємо антивірус Avast. Після чого, запускаємо сканування вашого пристрою. Антивірус має знайти цей вірус і видалити його. Включаємо смартфон в звичайному режимі і бачимо, що все вже в порядку.
 • Просто перепрошити ваш пристрій. Цей варіант використовуємо тільки тоді, коли ви з якихось причин, не можете скористатися двома попередніми.
 • І пам’ятайте одне: ніколи не встановлюйте додатки з невідомих джерел. Для того, щоб завантажити собі програму, або гру, є офіційний магазин – Play Market. Також перевірте в налаштуваннях свого телефону, чи заборонено на ньому встановлювати додатки з невідомих джерел. 

  Якщо є питання про те, як завантажитися в безпечному режимі на певному смартфоні, або як скинути до заводських налаштувань – пишіть в коментарях.

  Ваш телефон було заблоковано МВС
  5 (100%) 9 votes

  Навігація записів

  Реєстрація домену .ua без торгової марки
  Як я став співучасником шахраїв