Ще, десь 10 років тому, у рядового користувача комп’ютера не виникало питання: який накопичувач купити для свого пристрою? Так як в той час, були тільки HDD-накопичувачі (жорсткі диски). Але з 2009 року, стали набирати популярність нові SSD-накопичувачі, які принципово відрізняються від своїх попередників.

HDD — класичний накопичувач, в якому присутня обертається магнітний диск, і головка, яка записує/зчитує дані на диск (технологія схожа на ту, яка була в програвачах музичних платівок, але суттєво доопрацьовано).

Оскільки диск обертається, він мають властивість видавати характерний звук. Швидкість передачі/запису даних досить обмежені, тому, що записуюча голівка не досконала, а диск не може рухатися [ads1]досить швидко, щоб збільшити швидкість.

HDD — більше споживає електроенергії. А через те. що магнітний диск рухається, доводиться застосовувати вентилятори для його охолодження, які теж не погано споживають енергію.

Ну і до плюсів можна віднести його вартість. Вартість такого типу накопичувачів на порядок нижче, ніж вартість твердотільних.

Рідко бувають випадки, коли жорсткий диск виходить з ладу раптово. Дуже часто, він подає «симптоми», за якими можна судити, що скоро він може вийти з ладу, але до того часу, користувач зможе зробити його резервну копію. Навіть якщо HDD вийшов з ладу, то дуже часто в майстернях, можна відновити інформацію з нього.

SSD (Solid State Drive), або твердотільний накопичувач. Цей накопичувач працює на основі схем пам’яті (принцип роботи, як звичайних USB флешок).

SSD має набагато вища швидкість запису, читання даних, ніж HDD і десь у 100 разів швидше відгук.

Він набагато менший за розмірами за HDD, не гріється і не гуде. Термін служби в 3-5 разів довше, ніж у звичайного жорсткого диска.

Великим мінусом SSD, є його висока ціна і порівняно великий обсяг. Я наприклад не зустрічав твердотільний накопичувач, обсяг якого більше 512 ГБ. А ось жорсткими дисками на 2 ТБ, вже нікого не здивуєш.

Якщо SSD виходить з ладу, то в більшості випадків, буде просто неможливо відновити інформацію з нього. І на жаль, цей тип носіїв, може раптово вийти з ладу.

Особисто я віддаю перевагу твердотілим накопичувачам. Вони мені подобаються, з-за їх «шустроты» і відсутність шуму при роботі. Але якщо ви не граєте в «важкі» ігри і не користуєтеся великими програмами, а також для вас не принципово, що ваш комп’ютер буде включатися не 20 секунд, а 60, то я думаю, що варто задуматися про те, а чи варто купувати твердотільний накопичувач.

Що краще: HDD або SSD
5 (100%) 1 vote

Навігація по записах

Як видалити сторінку в контакті
Безкоштовний SEO аудит сайтів