Ні для якого веб майстра не секрет, що домен в зоні .ua, не можна вільно зареєструвати, як це можна
зробити в інших доменних зонах. Для того, щоб отримати бажане доменне ім’я в зоні .ua, спочатку доведеться зареєструвати торгову марку (ТМ), попередньо витративши багато: сил, грошей і часу. Так
як реєстрація ТМ, займає по часу, від 3 до 18 місяців і коштує, від 300-400 USD до 1000 USD, а то й більше (все залежить від кількості класів, в яких ви збираєтеся зареєструвати ТМ, а також від кількості заявників та інших факторів), то таке “задоволення”, не кожному по кишені.

Чутки про те, що незабаром, відкриється реєстрація домену .ua, без ТМ

Здається у 2013 році, один з відомих українських реєстраторів, запустив плітку про те, що незабаром, домен .ua, зможе зареєструвати будь-хто бажаючий. Вони навіть не полінувалися створити спеціальну сторінку, на якій пропонували зробити попереднє замовлення, на домен який вас цікавить. Але дуже скоро, Адміністратор доменної зони .ua, компанія Хостмастер, спростував цю інформацію. Що це було – не зрозуміло. Чи то дійсно в реєстратора була якась інформація, чи то вони просто збирали гарні варіанти доменів, для того, щоб зареєструвати ТМ і домен, для подальшого продажу. У будь-якому випадку, ми навряд чи це дізнаємося.

Чому в нас все так складно з доменом .ua?

Офіційно говориться, що це зроблено для того, щоб захистити власників ТМ від кіберсквотерів. Так як ті (кіберсквотери) зареєструють всі красиві домени, а коли фіз. особа/юр. особа, запустить бізнес, виявиться, що домен який підходить для його бізнесу, вже зайнятий. У такому випадку, є 2 варіанти для бізнесу:

 • Подавати до суду і доводити свою правоту можливо навіть кілька років, а весь цей час бізнес буде простоювати.
 • Домовлятися з Адміністратором домену.
 • Ясна річ, що другий варіант, може бути набагато швидший, але не факт, що дешевший.

  Але насправді, все це мені здається тільки частково правдою. А насправді, все набагато простіше. Приватні компанії, в нас наклепали дуже багато регіональних доменних зон, третього рівня, за допомогою яких і заробляють не погані гроші. А якщо до цього додати, ще зону .com.ua, в якій зареєстровано найбільше доменів, то стає зрозуміло, що вільна реєстрація домену .ua, не потрібна адміністраторам регіональних зон, так як всі регіональні домени просто викинуть, після відкриття вільної реєстрації в зоні .ua.

  З цього стає ясно 1:  ми з вами не зможемо реєструвати домени в цій зоні, поки доменом .ua, не почнуть керувати люди, яких в першу чергу цікавить розвиток українського сегменту Інтернет, а не власні кишені.

  Але я сподіваюся на те, що все таки, рано чи пізно, українці зможуть вільно реєструвати красивий домен для українських проектів.

  Як ви вважаєте: чи потрібно відкривати вільну реєстрацію в цій доменній зоні? Коли це нарешті трапиться?

  Реєстрація домену .ua без торгової марки
  Оцените

  Навігація записів

  Оновится до Windows 10, можна безкоштовно
  Ваш телефон було заблоковано МВС