Зовсім недавно (1 вересня 2017 року), я переїхав з віртуального хостингу на віртуальний сервер (з чим себе і вітаю). Так як до цього часу користувався віртуальним хостингом в якому мене все влаштовувало досить довгий час. Переїзд для мене виявився не надто просстим, але зараз вже все нормально працює.

Виявляється, що як правило при оренді віртуального, або фізичного серверу, постачальник послуги вам не надає безкоштовні DNS. Я б раніше особливо з цього приводу не переживав, а скористався б безкоштовною послугою DNS-хостингу від Яндекса. Але тут проблема в тому, що багато напевно чули про блокування великих російських сайтів на території України. Тобто, якщо я скористаюся DNS хостингом від яндекса, то відвідувачі з України не зможуть потрапити на мій блог, а їх не мало тут. Тому було вирішено шукати іншу подібну послугу.

Безкоштовний DNS від CloudFlare

Не 1 раз потрапляв на сайти, де підключений CloudFlare, але мені якось не було цікаво розбиратися що це за сервіс і навіщо він, так як помилково вважав, що він тільки для захисту від ddos атак. Але як виявилося, там є ще як мінімум 1 безкоштовна послуга, яка мені дуже знадобилася – безкоштовний DNS.

Підключаємо сайт до cloudflare

 • Насамперед вам потрібно зареєструватися перейшовши за посиланням: https://www.cloudflare.com/a/sign-up
 • Додаємо сайт в систему натискаючи на кнопочку “Add Site” в правому верхньому кутку.
 • Далі вводимо адресу сайту який хочемо підключити і натискаємо на “Begin Scan”,  щоб сервіс в автоматичному режимі просканував ваші DNS записи. Якщо цього автоматично не відбудеться, то їх доведеться ввести в ручну.
 • Далі ми бачимо наші DNS записи:
  Тут вам потрібно визначиться: ви хочете користуватися тільки безкоштовним DNS, або ж бажаєте скористатися додатковим функціоналом. Якщо натиснути на хмару – вона стане помаранчевою і це означає, що ви включили CDN (проксінг) за допомогою CloudFlare. Це потрібно для того, якщо ви хочете приховати реальний IP вашого сервера, або ж при DDOS атаки на вас. Це зручно ще тоді, коли ваша аудиторія сайту не обмежується 1-ю країною, тоді сервіс буде видавати контент з найближчого сервера до вашого відвідувача, що має підвищити швидкість завантаження сайту. У CDN через даний сервіс є і мінуси, про які я напишу в кінці.
 • Вибираємо безкоштовний тарифний план (нам його цілком достатньо).
 • Після чого, сервіс надасть ваші індивідуальні NS-сервери, які потрібно прописати в панелі реєстрації вашого домену. У моєму випадку це: elle.ns.cloudflare.com
  ivan.ns.cloudflare.com
 • Прописуємо наші NS-сервера в налаштуваннях домену:
  Далі, нам залишається тільки чекати 2-48 годин (як правило швидше), щоб повністю змінилися NS сервера на нові. Як тільки вони поміняються і у вас включений CDN, то всі сервіси будуть показувати не реальний IP вашого сайту, а IP CloudFlare.
 • Можливості CloudFlare

 • Як вже говорилося, це безкоштовний DNS. Але це мінімум який взагалі можна підключити.
 • У вкладці “Crypto”, ви можете налаштувати роботу свого сайту, через SSL сертифікат CloudFlare
 • Захист від DDOS. Це на мій погляд, найцікавіша функція в даному сервісі, адже в інших сервісах, вам доведеться платити немалі гроші за подібну послугу, а тут ви все що потрібно для початкового захисту отримаєте абсолютно безкоштовно. Тут ви зможете налаштувати захист виходячи з вашої ситуації. Та й взагалі, я цю функцію використовую на сайтах, де дуже велика кількість автоматичного спаму.
 • Авто мініфікація: JavaScript, CSS, HTML. Якщо ваш сайт не використовує автоматичне стиснення (для збільшення швидкості завантаження сторінок), то то це за вас може зробити CloudFlare.
 • Ну і остання дуже цікава функція на мій погляд – це повне кешування вашого сайту. Це дуже цікаво буде тим, в кого часто “падає” хостинг або сервер. Правильно налаштувавши кешування в CloudFlare, ваш сайт завжди буде онлайн в незалежності від того наскільки хороший ваш хостинг. 
 • Але щоб користуватися цими всіма перевагами, ви повинні включити CDN (помаранчеве хмара).

  Мінуси CloudFlare

  Тепер настав час, поговорити про мінуси даного сервісу.

 • Якщо ви хочете повністю заховати реальний IP вашого сайту і при цьому використовувати пошту на домені типу: [email protected], то це швидше за все вам не вийде (мені точно поки не вийшло).
 • У Росії є такий прекрасний орган, як Роскомнадзор, який раніше додавав в свою базу всіх кого не лінь. Так ось, якщо припустити, що вони (Роскомнадзор) додадуть в базу якийсь сайт який захований за CloudFlare, і ваш сайт знаходиться на тому ж IP, то є шанс, що і ваші читачі не зможуть потрапити на ваш ресурс.
 • При включенні CDN не використовується ваш SSL сертифікат, а CloudFlare. Не знаю, погано це чи добре – вирішувати вам.
 • Ось власне і все, що я хотів сказати в рамках даного поста. Якщо є: зауваження, пропозиції, доповнення – пишіть в коментарях, завжди радий вислухати.

  Підключаємо CloudFlare до свого сайту
  5 (100%) 2 votes

  Навігація записів

  Створення сайту дошки оголошень практично безкоштовно
  Програма для автоматичного розсилання оголошень – BoardMaster