Більшості блогерів відомо, що рекламний код, потрібно вставляти в шаблон CMS (так втім більшість вебмайстрів і роблять). Але ось «всемогутній» Google, трохи потурбувався за людей, які ведуть свій блог на CMS WordPress (не плутати з онлайн платформою), створивши цілий плагін для автоматичної установки і управління рекламою Adsense. Втім даний плагін я використовую, але на всі 100% не задоволений ним (навіть не віриться, що такий не досконалий плагін могли створити в такій серйозній корпорації).

Так ось, слова: «недосконалий плагін», належать особисто мені і цю думку я нікому не нав’язую. Тому, що якщо б він був настільки поганим, то напевно і сам би його не використовував, але «косяків» він не позбавлений.

Чому я тоді їм користуюся? На це є як мінімум 2 причини:

 • Мені потрібно влаштовувати рекламу прямо в текст посту, а для цього в будь-якому випадку потрібен плагін, то чому це не може бути офіційний?
 • Мені подобається як він відображає рекламу на мобільних пристроях.
 • І так, якщо ви хочете встановити цей плагін, то це робиться двома способами: автоматичний, або через скачаними архів з доповненням. У цій статті я не буду розповідати як встановити плагін WordPress (я думаю, що ви і так знаєте), а якщо ні, то тут цілий пост про це.

  Встановлення офіційного плагіна Google Adsense

  Через адмінку, шукаємо даний плагін запитом Google Adsense і дивимося, щоб творцем був Google. Якщо не знаходите його, то просто завантажуєте архів з доповненням тут, і встановлюєте з допомогою даного архіву.

  Налаштування Google Adsense плагіна

  Переходимо в меню налаштування-adsense і натискаємо кнопку «Почати роботу». Вам потрібно авторизуватися в плагіні за допомогою свого облікового запису Adsense.

  Натискаємо на кнопку «Управління оголошеннями».

  Тут ми бачимо, де плагін пропонує розмістити рекламу у вашому шаблоні.

  Ви можете розмістити рекламні блоки: на головній, на сторінках розділів, в архівах, записах. Також, можна вибрати формат (автоматичний, горизонтальний банер, вертикальний банер), я залишаю автоматичний, так як в такому випадку, система буде підбирати оптимальний варіант. Також можете вибрати тип оголошення (мультимедіа + текст, тільки текст, тільки мультимедіа).

  Також ви можете включити «автоматичні мобільні оголошення». При включенні даної опції, система буде розміщувати оголошення на смартфонах таким способом, щоб принести вам максимальний дохід. Я, наприклад, використовую цю функцію, так як вона дійсно хороша і розміщує оголошення, ближче до початку сторінки, що призводить до збільшення CTR. Але якщо ви це не дозволите, то на смартфонах користувачів, буде показана та ж сама реклама, що і на комп’ютерах.

  Після розміщення розміщення реклами в потрібних місцях, вона відразу не почне відображатися, так як плагін створює нові рекламні блоки і вам доведеться почекати до 24 годин, поки вони настрояться. Так, що не переживайте, якщо протягом цього часу, ви будете бачити порожні блоки.

  Тепер трохи про сумне. Плагін як я вже говорив, на жаль, не ідеальний, тому, що не «бачить» всіх можливих місць розміщення рекламних блоків у нестандартний шаблонах. Наприклад, ви бачите в правому сайтбаре, рекламний блок 300×600 — він розміщений вручну (без використання плагіна). Якщо у Вас один із стандартних вордпресовских шаблонів, то це просто чудово, так як це додаток і заточене під них. Включив стандартний шаблон і мені показало, десь 10-15 можливих рекламних місць. Але навіть якщо плагін і показує можливість розміщення реклами в тому місці де ви хочете, це зовсім не означає, що вона буде нормально там відображатися. Яскравий тому приклад:

  Я думаю, що коментарі тут недоречні. Декілька рядків тексту, просто закрито рекламним банером. Також я віддаю собі звіт, що це виправляється правками шаблону, але ж Гугл сам визначає кращі місця.

  Але не все втрачено, ви можете спробувати вказати плагіну місце, де ви б хотіли розмістити рекламу (якщо він сам цього не бачить). Для цього, в те місце, де б ви хотіли бачити рекламний блок, потрібно додати наступний код:

  <ins id=”unique-name”
  style=”display: none;”
  class=”adsbygoogle-placeholder”></ins>

  *Замість «unique-name» ставте унікальний ідентифікатор, наприклад: sidebar-123.

  Якщо на цьому місці з’явиться червоний маркер, значить у вас з’явилася можливість тут розмістити рекламний блок, але якщо сірий, то це може означати, що ви щось не правильно зробили, або ж у цьому місці плагін все таки не зможе розмістити рекламу. У моєму випадку, цей спосіб не пройшов.

  Висновок. Дуже добре, що Гугл потурбувався про блогерах, в яких блоги на WordPress, але дуже погано, що плагін не завжди сумісний з багатьма шаблонами і дуже сильно не дороблений. Дуже сподіваюся на те, що в майбутньому, додатися можливість вручну додавати в потрібне місце-код, і всім цим керувати за допомогою цього плагіна. Але, це тільки мої надії…

  Огляд Adsense плагіна WordPress
  5 (100%) 1 vote

  Навігація по записах

  7 секретів Viber
  Як і де можна продати сайт?