Всі ви чули, можливо навіть вже грали в гру Pokemon Go, яка б’є всі рекорди пошукових запитів. А адже вона офіційно вийшла тільки в 40 країнах і в цьому списку поки немає України, Білорусі та навіть Росії. Тому, з’являються різні «легенди» про небезпеку даної гри.

Небезпека гри Pokemon Go, на думку джерела який мені не відомий

Десь можливо тиждень тому, в одній із соціальних мереж, я знайшов цікавий пост про небезпеку Pokemon Go.

Якщо бути коротким, то суть статті наступна: гра не безпосередньо належить Гуглу (сам не перевіряв, але можливо так і є). А як відомо, Гугл об’їхав практично всю планету і все вся сфотографував для свого сервісу Google Maps. Але що йому поки не вдалося, так це залізти в наші будинки, квартири, секретні військові об’єкти, парламенти різних країн. І тут, виходить гра, яка моментально набирає популярність, але для того, щоб «зловити покемона», вам потрібно включити гео локацію камеру і Інтернет. Таким чином, ви зможете «показати» все, що знаходиться навколо вас: квартирі, парламенті, або десь на військовому об’єкті. Таким чином, якщо хтось захоче дізнатися, що зараз відбувається в будівлі Держдуми», тут же повідомлять, що поблизу є пікачу і всі побіжать його ловити, включивши при цьому камери в смартфонах.

Ну, що ж, це цікава думка, але це не перша гра, яка використовує гео-локацію, Інтернет і камеру. Просто Pokemon Go — перша гра з елементами доповненої реальності, яка отримала таку популярність. Але чомусь у тій статті, ніхто не згадує про можливість лову «покемонів» і без включеної камери, просто в такому випадку, не буде все так реалістично.

Чому нікому не потрібно стежити за вами за допомогою Pokemon Go

Як відомо, практично всі люди цивілізованих країн, мають у своєму розпорядженні як мінімум 1 смартфон на базі Android або iOS. Сподіваюся, пояснювати не треба країну походження цих операційних систем? А-а-а, ще забув про Windows, на якому напевно 95% комп’ютерів працюють. Якщо б комусь потрібно було стежити за нами, то чому це не можна зробити за допомогою перерахованих вище операційних систем? Також є безліч різних програм, які розроблені тими ж компаніями, що і створили вищезазначені ОС, за допомогою яких, вони теж могли б: прослуховувати вас, дивитися через вашу камеру, записувати розмови і т. д. Навіщо винаходити велосипед?

Тут є 2 теорії:

 • Вони вже давно все про нас знають.
 • Ці компанії (Google, Apple, Microsoft), дуже дорожать своєю репутацією. Адже у світі є не мало дуже розумних людей, які аналізують код цих ОС (наприклад, ті ж самі розробники антивірусних програм), і якщо б вони щось таке виявили, то могли б завдати просто нищівний «репутаційний удар», компанії-шпигунові.
 • Що ж стосується секретних об’єктів, то хіба дозволено на їх територію заходити з телефоном? Щось я сумніваюся. Але навіть якщо на мить припустити, що гра стежить за нами, то чого мені боятися, якщо я нічого не приховую?

  Справжні ризики Pokemon Go

  А ось зараз, я хочу розповісти про більш реалістичних ризики цієї гри (це в першу чергу стосується тих країн, де вона, ще офіційно не вийшла). І так, ви почули про цю гру і дуже сильно хочете, у неї пограти, але ось невдача: ви заходите в Play Market та її там не знаходите. Але ви не опускаєте руки» і йдете в пошукову систему і задаєте запит: завантажити Pokemom Go для Android. Скачавши інсталяційний файл на свій пристрій, ви відкриваєте, щоб встановити, система запитує вас: встановити додаток з невідомого джерела (ви вже дуже хочете грати) — натискаєте «Так». Після установки ви починаєте грати, і ніби все добре…

  Але часто люди, які завантажують програми з неофіційних джерел, не розуміють на яку небезпеку себе піддають. Адже над тією самою грою з неофіційного джерела, могли попрацювати злочинці і її код, могли що завгодно додати. З цієї хвилини, вони можуть вас: прослуховувати, включати камеру, зчитувати всю інформацію яку ви набираєте на смартфоні і т. д. Все залежить тільки від того, що вони хочуть отримати від вас і яку мету собі поставили. Також, не виключено, що ви зі свого пристрою заходьте в Інтернет-банкінг, дані до якого можуть потрапити до не дуже хорошим людям. І ось цим, чхати хотілося на репутацію якийсь там компанії. Ось чого треба боятися.

  Також є інші ризики, які пов’язані з «покемонами», які можуть завдати шкоди вашому здоров’ю. Дивіться відео і думайте, щоб з вами такого не сталося.

  Ролик про небезпеку Pokemon Go

  І якщо після цього всього, ви ще не передумали встановлювати Pokemon Go до офіційного виходу, то ця стаття для Вас.

  Небезпека Pokemon Go
  Оцініть

  Навігація по записах

  Інтернет у Польщі. Що вибрати?
  Оголошення на рівні сторінки від Adsense