Не так давно, купив дешевий хостинг (який саме говорити не буду, щоб не робити антирекламу) для своїх сайтів, «не подає великих надій». Це ті сайти, які і прибутку не приносять і закривати зовсім шкода. Так ось, один з сайтів, побудований (як і мій блог) на WordPress. Одного разу я забув пароль від адмінки і вирішив скинути новий на пошту (вона в мене на gmail), але після першої спроби, ні після 5-ї листа з підтвердженням скидання пароля я так і не отримав. Гаразд, думаю, взяв і поміняв пароль, через myadmin і забув про цю проблему, так як на сайті відключена реєстрація та будь-які інші повідомлення для користувачів.

Але зовсім недавно, в цей хостинг аккаунт я додав сайт, в якому включена і реєстрація та різні повідомлення для користувачів. Як виявилося, всім користувачам з ящиками gmail.com не приходять ніякі повідомлення, хоча на поштові сервіси типу: яндекса і mail.ru листи успішно доставляються. Можна було грішити на те, що вони потрапляють в папку «спам», але на жаль нічого там не було. Написав про цю проблему в службу підтримки, так як використовую стандартні налаштування відправлення листів, через php mail. Там мені порадили налаштувати пошту через smtp і включити DKIM. Всі ці маніпуляції були виконані, але позитивного результату не дали (на яндекс, маил і інші не дуже відомі сервіси пошта приходить, а на gmail — ні). Написав — вони там просто розвели руками: мовляв нічим не можемо допомогти — у нас все нормально і ніхто не скаржиться. Можна звичайно було б поміняти хостинг, але дуже вже не хотілося це робити, так як за дуже скромні гроші, загалом я отримую те, що мені потрібно.

Після чого мені в голову прийшла думка: а що якщо з того IP на якій знаходиться сервер розсилався спам, відповідно він міг потрапити у «чорний список» Gmail, тому листи не потрапляють навіть у спам, а фільтруються на ранньому етапі. Але як довести гуглу що «я хороший»? Правильно! Використовувати SMTP. Що я в принципі і зробив. Після чого, всі листи почали приходити. Якщо комусь буде цікаво, як використовувати smtp гула — читайте далі.

Як налаштувати SMTP сервер від Google

 • Вам знадобиться аккаунт на Гугл
 • Ви повинні дозволити неперевіреними додатками (це ті додатки, які на думку гугла не використовують сучасні стандарти безпеки) доступ до свого облікового запису, це можна зробити тут.

  Важливо!!! Якщо ви використовуєте двоетапну авторизацію, то такий доступ не може бути включений. Вам потрібно буде сгенирировать пароль додатки. Що це таке і як це робиться, ви можете прочитати тут.

 • Прописуєте дані smtp від гугла в налаштуваннях свого скрипта:
 • SMTP Сервер: smtp.gmail.com
  SMTP Ім’я користувача: ваше повне ім’я користувача Gmail (електронну адресу), наприклад ваш[email protected]
  SMTP Пароль: пароль від вашого Gmail, чи пароль, який був сгенирирован для застосування.
  SMTP Порт: 465
  TLS/SSL: так

  От і все. Це простіше зробити, ніж купити новий хостинг і перенести на нього свої сайти.

  Не приходять листи на пошту gmail
  5 (100%) 7 votes

  Навігація по записах

  Кращі офферы, або на чому сьогодні можна заробити
  Створення сайту дошки оголошень практично безкоштовно