Багато вебмайстрів чули і навіть можливо користуються Tor-браузером, за допомогою якого практично неможливо відстежити користувача. Цей браузер хороший тим, що за допомогою нього можна вільно [ads1] користуватися Інтернетом, в тих країнах, де діє жорстка цензура.

Але не завжди tor, настільки нешкідливий, як може здатися на перший погляд. Наприклад, за допомогою цього браузера, можна відвідувати сайти на яких вас заблокували і Адміністратори і модератори сайту не здогадаються, що це ви. Але особисто я вважаю, що якщо людина користується Tor-браузером, або проксі, то їй є, що приховувати від Адміністраторів сайтів, або від інших осіб. Тому, я вважаю за краще блокувати на своїх сайтах доступ з Tor і рідше блокую доступ з проксі-серверів.

Але ось, вебмайстри, не завжди знають, як можна заблокувати доступ до свого сайту через Tor. Далі в статті власне і піде мова саме про це.

Першим ділом, що вам потрібно зробити це дізнатися IP-адресу сервера, на якому власне і розміщений ваш сайт. (Сподіваюся, що з цим у вас не виникне питань, а якщо виникнуть, то ви завжди можете їх задати у коментарях).

І так: ви знаєте IP сервера на якому розміщений ваш сайт. Далі, нам потрібно перейти на сторінку:  https://check.torproject.org/cgi-bin/TorBulkExitList.py після цього вводимо у відповідний рядок адресу свого сервера і натискаємо кнопку Submit. 

На наступному кроці, нам система видасть список IP, всіх TOR-серверів. Нам залишається їх тільки заблокувати  на нашому хостингу заборонивши ці IP у файлі  .htaccess.

Для цього, нам потрібно прописати приблизно наступну команду, до всіх IP, що нам раніше видав сайт tor-браузера:

Order Deny,Allow
Deny from 101.166.193.233
Deny from 101.99.64.150
Deny from 103.10.197.50
Deny from 103.240.91.7

Але ви не забувайте, що список tor-серверів, може з часом змінюватися, тому потрібно буде час від часу отримувати список актуальних IP.

Тепер вам не будуть дошкуляти не чисті на руку користувачі, але це не панацея від усіх хвороб.

Блокуємо Tor-браузер на своїх сайтах
Оцените

Навігація записів

Ваш сайт не оптимізований для смартфонів – Google
Огляд смартфону Lenovo S850c