WordPress – найпопулярніша блоговая платформа в світі. І в цьому є як плюси так і мінуси. До мінусів можна віднести те, що цей движок іноді масово зламують, а до плюсів, однозначно те, що для цієї платформи існує маса плагінів, без яких іноді, ну просто не можливо обійтися.

Якщо ви не знаєте як встановлювати плагіни, то про це ви можете почитати тут

У цьому пості, я хочу розповісти про десяток плагінів для WordPress, які я використовую на даному блозі.

Aksimet

Плагін, який відсіває практично всі спам-коментарі, поміщаючи їх в папку “спам”, з якої їх можна видалити назавжди, або схвалити ті які були помилково туди переміщені.

All in One SEO Pack

Дуже хороший плагін для внутрішньої оптимізації сайту, який дає можливість нормально налаштувати мета теги типу: title, description, keywords і т. д. З допомогу цього плагіна, ми можемо заборонити пошуковим системам індексувати деякі сторінки, за допомогою метатегів і . Також можна прямо в налаштуваннях цього доповнення, підтвердити своє володіння блогом в основних пошукових системах. Також не потрібно забувати, що він також генерує карту сайту sitemap.xml. Це далеко не всі можливості даного творіння. Рекомендую його обов’язково собі встановити.

Autoptimize

Це доповнення допомагає збільшити швидкість завантаження блогу. Воно може стискати, а також переносити у footer блогу JavaScript і CSS файли, а також стискати html-код сторінки. Це дуже актуально для Google, якщо ви хочете збільшити оцінку Page Speed ​​Insights.  Теж дуже гарне доповнення, але я його не використовую на всі 100%, так як іноді виникають конфлікти з моєю темою.

Breadcrumb NavXT 

Плагін хлібних крихт (показує, де саме ви знаходитеся в даний час на блозі). Також ці хлібні крихти, можуть відображатися у видачі Гугла, що сприяє більшій клікабельності саме вашого блогу у пошуковій видачі.

Також в ньому, є багато різних налаштувань, щоб ви могли налаштувати вигляд “хлібних крихт”, такий який вам подобається.

Contact Form 7

За допомогою цього доповнення, ви зможете реалізувати у себе на сайті, форму зворотного зв’язку. Цю форму можна вставити на будь-якій сторінці вашого блогу.

Polylang 

Це взагалі не замінний плагін для мультимовного блогу. Цей плагін вартий окремої статті і я думаю, що я її таки напишу трохи пізніше. Але поки вона не написана і ви хочете реалізувати кілька мов на своєму блозі/сайті, то обов’язково зверніть увагу на цей плагін, так як я нічого кращого, (а тим більше безкоштовно), ще не зустрічав.

SyntaxHighlighter Evolved 

Хороший плагін для підсвітки синтаксису коду в блозі. Підсвічуються різні коди, в тому числі: html, css, JavaScript, php та ін.

WP-PostRatings

Дозволяє користувачам оцінювати статті вашого блогу. Є захист від накрутки рейтингу, а також можливість, вибрати ту систему оцінок, яка буде підходити до вашого блогу і подобається вам.

Систему рейтингу ви можете розмістити в будь-якому місці сторінки. Наприклад в мене, ви можете побачити її в кінці кожної статті і поставити свою оцінку:

Також варто згадати про те, що цей рейтинг розмічений мікророзміткою Schema.org. Це означає, що оцінки можуть з’явиться у результат пошуку Google, що збільшить клікабельність вашого сайту у видачі даного пошуковика.

Subscribe2

Реалізує можливість підписки на нові статті блогу. Функціональний, але не складний плагін, який допоможе вам набрати постійних читачів.

WP Super Cache

Один з найбільш популярних (якщо не найпопулярніший) плагінів в світі на WordPress, для реалізації кешування вашого проекту. Він може знадобиться вам, коли ваш блог почнуть відвідувати багато користувачів і хостинг просто не зможе витримувати навантаження.

Він працює за наступним принципом: 1 раз сторінка завантажується з бази даних, а всі наступні рази зі свого кеша. Таким чином, ви зможете істотно зменшити навантаження на хостинг, а також збільшити швидкість завантаження сайту. У налаштуваннях плагіна, ви можете вказати час життя кешу.

Намагайтеся встановлювати якомога менше плагінів, тому, що вони всі створюють не мале навантаження. В наслідок чого, блог може почати довго завантажуватися. Якщо у вас є можливість залишити тільки 2-3 плагіна з цього списку – прекрасно. Це буде краще для швидкості завантаження і навантаження на сервер вашого хостингу. 

10 WordPress-плагінів, які я використовую
5 (100%) 4 votes

Навігація записів

Робочий стіл на комп’ютері відображається боком
Вплив Я.Метрики на відвідуваність сайту